Warning: Use of undefined constant gallery - assumed 'gallery' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /nfsmnt/hosting2_1/4/0/4081ca30-e735-409c-abd0-1dc98cb67069/fmg.sk/web/recepty/wp-content/themes/theme1194/single.php on line 16

Halušky s kyslou kapustou

Prísady:

4 osoby :-), 4 veľké zemiaky, 2 vajcia, soľ, hladká múka, 2 hrste kapusty, 4 cm hrubá slanina 😉

Ako na to:

Zemiaky si očistíme a porajbeme. Pridáme dve vajíčka a postupne vmiešavame múku tak, aby cesto bolo primerane husté a pritom sa nerozvarilo, keď ho budeme variť (skúsenosťou sa naučíme). Podľa chuti pridáme soľ. Pripravené cesto z dreveného lopára po jednej haluške lyžicou hádžeme do vriacej vody. Halušky si povrú asi tak minútku-dve, a keď vystupujú na hladinu, vyhadzujeme ich postupne (ako vystupujú) do vandlíka, kde je pripravená prvá hrsť kyslej kapusty. Keď sa nám podarí vyhádzať všetky halušky, pridáme i druhú hrsť kyslej kapusty a poriadne zamiešame. Zo slaniny nakrájame primerané kocky, spražíme ju samu na sebe (na vlastnej šťave) a hotové halušky si ňou na tanieri dochutíme.

Ide sa jesť:

Ja osobne k týmto haluškám pijem i mlieko, no tomu, kto nechce po kuchyni ihneď navštíviť záchod, neodporúčam :-D. Najlepšie potom čaj.
Loading Facebook Comments ...