Pretaktované GF88xx – konečne povolené nVidiou!

Konečne! Tak asi znel výdych výrobcov, keď nVidia oficiálne pred pár dňami oficiálne povolila odklon od referenčných hodnôt frekvencii pamätí a taktovania GPU. Bolo to asi pod poriadnym tlakom jednotlivých výrobcov, ktorým sa rozhodne nepáčilo, že na grafické karty nVidia GF 8800 GTS a GTX mohli “nahodiť” iba svoje kryty chladičov a logo.

Úpravy frekvencii GPU a pamätí, poprípade iné “vychytávky” ktorými sa jednotliví výrobcovia snažia svoje výrobky odlíšiť od konkurencie totiž neboli povolené. NVidia striktne trvala na dodržovaní referenčných hodnôt. Ako prvá túto možnosť využila spoločnosť XFX ( ich výrobky nie sú u nás veľmi rozšírené) a pretaktovaním GF8800GTS z referenčných hodnôt 500MHz/1600MHz na 550MHz/1800MHz sa “slabšia” z rodiny GF88xx frekvenčne dotiahla na svoju rýchlejšiu sestru.

Aby XFX zvýraznila výnimočnosť svojich modelov, tieto dostali označenie XXX Edition. Už len pre doplnenie informácie, bez úprav neostala ani GF8800GTS. Z hodnôt 575MHz/1800MHz poskočila na 630MHz/2000MHz. Ako rýchlo zareagujú ostatní výrobcovia? Nechajme sa prekvapiť.

zdroj: nVidia.com

 

Loading Facebook Comments ...