Google Chrome: ako vypnúť nový panel s vyhľadávaním

Aktualizácia Google Chrome v posledných verzií odstránila panel s ponukou aplikácií a nahradila ho vyhľadávacím oknom. Pozrieme sa na to, ako všetko vrátiť do starých koľají.

Ak máte radi ponuku aplikácií a skratiek na weby, ktoré ponúka Google Chrome, pravdepodobne vás nepotešila posledná várka aktualizáciou tohto prehliadača. Stará dobrá ponuka aplikácií s prepínaním na najčastejšie prezeráte weby totiž zmizla bola nahradená “vylepšeným” vyhľadávaním na Google. Konkrétne to vyzerá nejako takto (obrázok hore).

Jedná sa teda o kombináciu vyhľadávače a ponuky posledných otvorených okien. Akákoľvek možnosť úprav alebo pridanie skratiek na aplikácie nie je možná.

Toto správanie nového panela sa dá našťastie pomerne jednoduchým spôsobom vypnúť. Nie je to však úplne triviálne operácie a je potreba zabrouzdat do skrytej časti nastavenia prehliadača, kde sú ukryté nastavenia týkajúce sa prevádzky rôznych modulov, ktoré beží na pozadí Chromu. Dostanete sa do nej tak, že zadáte nasledujúcu adresu:

– chrome://flags/

Jedná sa o stránku, s ktorou si neradno príliš zahrávať. Určite nepostupujte tak, že náhodne vypnete a zapnete všetko, čo sa vám páči, alebo naopak zdá trochu podozrivé, pretože je tiež ale možné, že prehliadač by už nemusel naštartovať.

Stlačte Ctrl + F a napíšte: Extended API.

Mal by sa vám vyhľadať blok s nasledujúcou popiskou:

Aktivovať rozhranie Instant Extended API Mac, Windows, Chrome OS

Aktivuje rozšírenie Instant Extended API, ktoré poskytuje lepšiu integráciu s predvoleným poskytovateľom vyhľadávania (vrátane renovované stránky Nová karta, extrakcia vyhľadávacích dotazov vo všeobecnom poli, vylepšeného rozbaľovacieho zoznamu všeobecného poľa a dynamického náhľadu výsledkov vyhľadávania pri zadávaní dotazu do všeobecného poľa). # enable-instant-extended-api
Práve tento modul stojí za tým, že namiesto ponuky aplikácií sa v novom okne zobrazuje vyhľadávacie políčko. Prepnite v rozbaľovacej ponuke u tohto pluginu na stav Deaktivované a následne kliknite na tlačidlo Spustiť znova, ktoré sa objavia na spodnej hrane prehliadača.

Hotovo! Pri otvorení nového panela by ste odteraz mali opäť vidieť ponuku aplikácií a najnavštevovanejších stránok.

zdroj: http://www.radirna.cz/internet/google-chrome-jak-vypnout-novy-panel-s-vyhledavanim.html

Loading Facebook Comments ...