Warning: Use of undefined constant gallery - assumed 'gallery' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /nfsmnt/hosting2_1/4/0/4081ca30-e735-409c-abd0-1dc98cb67069/fmg.sk/web/recepty/wp-content/themes/theme1194/single.php on line 16

Vajíčková nátierka

Potrebné ingrediencie: 5 vajec uvarených natvrdo,
60-70 g rastlinného masla,
1 lyžica horčice,
jarná cibuľka,
pažítka alebo petržlenová vňať,
soľ,
čierne mleté korenie,
redkvička na ozdobu

Maslo s horčicou vymiešame dopenista, pridáme postrúhané vajíčka, pokrájanú cibuľku, pažítku alebo petržlenovú vňať, ochutíme a ešte dobre premiešame.

Zdobíme redkvičkou pokrájanou na úhľadné kolieska a vňaťami.
Loading Facebook Comments ...

Vajíčková nátierka

Ingrediencie: 5 vajec, 1 až 2 roztierateľné syry v črievku (alebo trojuholníčky), salámu, klobásu alebo údené mäso (množstvo podľa chuti), horčicu, biely jogurt alebo kyslú smotanu, 1 stredne veľkú kyslú uhorku, soľ, mleté čierne korenie, zelenú vňať (pažítka, petržlenovú vňať).

Vajcia uvaríme natvrdo, ošúpeme, vylúpneme žĺtky. Bielky, salámu a uhorku nakrájame na mini kocôčky. Žĺtky rozmiešame so syrom, pridáme salámu, uhorku a bielky. Zmiešame. Jogurt pridáme podľa toho, ako veľmi chceme mať hustú nátierku. Pridáme malé množstvo horčice, asi 1 lyžicu, aby nátierka nemala veľmi horčicovú chuť. Na záver primiešame korenie, soľ a petržlenovú vňať, či pažítku.
vajíčková nátierka

Na prípravu potrebujeme: 5-6 vajec, 1/2masla,1PL horčice,1 menšiu cibuľu,soľ,čierne korenie.

Vajíčka uvaríme na tvrdo,žĺtka vyberieme a premiešame s maslom.Pridáme soľ,korenie a horčicu.Na kocky nakrájané biela pridáme do misky,spolu premiešame.Nakrájanú cibuľku nadrobno pridáme do misky a všetko ešte raz premiešame. Natrieme na pečivo a môžme podávať. Môžme posypať aj pažítkou.